رضا بهرامی در خبرگزاری تسنیم

رضا بهرامی در خبرگزاری تسنیم


مشاهده خبر

رضا بهرامی در خبرگزاری ها: «نقطه صفر» آقای گوینده با داستانی واقعی

به‌گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رضا بهرامی درباره اثر جدیدش گفت: «نقطه صفر»، ژانری متفاوت برای بیان ایده‌هایم است که در رخوت و نگرانی‌های دوره کرونا جرقه آن زده شد؛ چون داستان! با زبانی ساده و البته در عین حال واقعی روایت و براساس تجارب واقعی، کمی با چاشنی تخیّل است.

بهرامی در ادامه ضمن اشاره به دوره موردنظرش برای نقل داستان افزود: این کتاب داستانی واقعی از دوران همه‌گیری کرونا است که انگار همه‌چیز در نقطه‌ای منجمد شده بود.

نویسنده “نقطه صفر” تأکید کرد: اگر کمی بادقت‌تر به ماجرای کتاب «نقطه صفر» نگاهی بیندازیم، نقطه عطف کتاب را در انجماد و تعطیلی کسب‌وکارها طی این دوره می‌بینیم که این سکون اگرچه به‌ظاهر همه چیز را تحت تأثیر قرار داده بود اما تغییراتی شگرف در زندگی مردم و ساکنان این کره خاکی داشت.

به‌گفته وی داستان «نقطه صفر» همچون آثار قبلی به‌سمت دیده‌ها و تجارب واقعی‌ خودش رفته است و رنگ‌وبوی کسب‌وکار در آن دیده می‌شود.

نویسنده کتاب نقطه صفر درباره خلاصه داستان روایت‌شده در این اثر تصریح کرد: داستان کتاب حول اتفاقاتی است که طی دو هفته قرنطینه در فرودگاه آلمان رخ داده است و ماجرای تاجر آفریقایی و مرگ فرزندش و اتفاقات روانی و دیده‌هایی که مخاطب را با خواندن این کتاب به‌سمت نقطه صفر می‌کشاند، یعنی در واقع کارها و شخصیت‌های داستان گویی به جایی می‌رسند مثل نقطه صفر؛ همه‌چیز می‌ماند و انگار متوقف می‌شود، این نوع توقف فضای سرگردانی و سردرگمی هم ایجاد می‌کند. شعاری که در سراسر این کتاب دیده می‌شود این که دوران کرونا قدرت زندگی اجتماعی و روابط را در زندگی، تجارت و خیلی از بخش‌های دیگر گذران روزگار، قدرتمند نشان داد.

لازم به یادآوری است رضا بهرامی تنها در نویسندگی و کارشناسی مدیریت کسب‌وکار خلاصه نمی‌شود؛ چرا که او به‌عنوان گوینده و خواننده سبک پاپ موسیقی هم شناخته می‌شود.

انتهای پیام/+

Reza BahramiAuthor posts

Reza Bahrami

Comments are disabled.